OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14. 04. 2024 r.

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce po raz  XVI Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w kościele”. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Zapraszamy na cotygodniowe Kręgi Biblijne, które odbywają się we wtorki, po mszy św. wieczornej.

 

2. Dzisiaj również 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku, która to data uznawana jest za początek Państwa Polskiego. Po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. W najbliższy piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

 

5. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030

 

6. Przyszłą niedzielę – czwartą  wielkanocną,  będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna ona też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800.

 

7. Wspólnota Margaretek naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 27 kwietnia br. Program pielgrzymki i wszelkie informacje znajdują się  w gablocie parafialnej.

 

8. Dziękujemy wszystkim, którzy biorąc udział w poniedziałek wielkanocny 1 kwietnia br. w Koncercie Wielkanocnym pana Marcina Wyrostka złożyli ofiary do puszki przeznaczone na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka Caritas. Zebrano łącznie kwotę 1465,50 zł oraz 5 euro. Diecezjalne Caritas dziękuje w imieniu podopiecznych tego domu.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia, a  na cały tydzień radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!