OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKANOCNA 07. 04. 2024 r.

1. Dzisiaj druga Niedziela Wielkanocna, która ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.  Również zapraszamy dziś na specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500. Za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia możemy zyskać odpust zupełny.

 

2. Dzisiejsza niedziela to także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła.

 

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziękujemy Panu Bogu, że z miłości do nas przyjął naszą ludzką naturę, stał się jednym z nas, by nas odkupić i na nowo przywrócić w nas godność dziecka Bożego. Naszą wdzięczność wyrażamy również Maryi, Matce Bożej, która swoim FIAT zgodziła się uczestniczyć w tym Bożym planie zbawiania świata.

 

4. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

5. Przyszła – trzecia niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, a zarazem VIII Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. rozpoczyna ona obchody  XVI Tygodnia Biblijnego w Polsce, którego motywem przewodnim są słowa: „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w kościele”. Po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św.

 

6. Również w przyszłą niedzielę 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku, która to data uznawana jest za początek Państwa Polskiego.

 

7. Miasto Czeladź serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 11 kwietnia o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie urolog.

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”,  „Gość niedzielny”,  „ Mały Gość Niedzielny”, i miesięcznik „Różaniec” oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

9. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym miesiącu marcu złożyli w kopertach ofiary na potrzeby naszej parafii czy też dokonując przelewu na konto parafialne. Dziękuję 43 rodzinom naszej parafii. Bóg zapłać!

 

10. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach. Na czas radosnego świętowania dzisiejszego dnia jakże bogatego w Boże Miłosierdzie i na cały tydzień życzymy radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!