OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31. 03. 2024 r.

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.  I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

 

2. W ramach oktawy Wielkiej Nocy jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Ofiary składane w dniu jutrzejszym na tacę stanowią wsparcie dla katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.

 

3. W poniedziałek wielkanocny 1 kwietnia o godz. 1230 w naszym kościele odbędzie się Koncert Wielkanocny w wykonaniu wirtuoza akordeonu, finalisty programu „Mam Talent” Marcina Wyrostka. Podczas tego wydarzenia przeprowadzona zostanie przez naszą parafię kwesta, z której środki zostaną przeznaczone na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka Caritas.

 

4. We wtorek przypada  19. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na Plac Papieski do Sosnowca na godz. 1930, Zakończenie Apelem Jasnogórskim, zabierzmy z sobą świece. 

 

5. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w I czwartek w intencji powołań do służby Bożej, a po mszy św. zapraszamy na Paschalny Wieczór Uwielbienia. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 1730, zapraszamy szczególnie dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. Po mszy św. możliwość adoracji  przed Najświętszym Sakramentem do godz. 2000. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900

 

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 80. Tydzień Miłosierdzia, to zarazem święto patronalne Caritas. Bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, nieśmy dobro i dzielmy się nim. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła.  W tym dniu zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na godz. 1500. Za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia możemy zyskać odpust zupełny.

 

7. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Słowa wdzięczności kieruję do ks. Adriana, kleryka Mateusza, pani organistki, ceremoniarzy, lektorów i ministrantów, pani Joanny Chynek i Zofii Gabryś, pana Roberta Zasępy oraz wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego przeżywania świąt  Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim, którzy w minionym okresie złożyli ofiary na kwiaty do naszej świątyni – składam serdeczne Bóg zapłać! Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

 

8. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dobrego świętowania w gronie najbliższych oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień. Radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!