OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10. 03. 2024 r.

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Bóg, jak usłyszeliśmy w Ewangelii, posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.

 

2. Wielkopostne nabożeństwa pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 1730 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1645 dla dzieci, a o godz. 1730  dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w sposób szczególny dzieci i młodzież do wzięcia udziału w drodze krzyżowej. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w dniach od 20 – 22 marca br., natomiast dla wszystkich parafian odbędzie się wielkopostny dzień skupienia połączony z sakramentem spowiedzi 23 marca.

 

3. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W  środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W środę, 13 marca, przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go w naszych modlitwach Opatrzności Bożej i opiece Matki Najświętszej, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

 

5. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. W czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030

 

7. Za tydzień piąta niedziela Wielkiego Postu. W liturgii rozpoczniemy tzw. okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa . Symbolem tego czasu będą zasłonięte krzyże. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800. Od przyszłej niedzieli będą dostępne żywe palmy w różnych rozmiarach. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na fundusz ministrancki.

 

8. Przygotowując się do obchodów Triduum Paschalnego włączmy się w akcję pomocową Caritas. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki: małe w cenie 9 zł, duże w cenie 20 zł., w kształcie jajka w cenie 15 zł, oraz baranki wielkanocne z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego w cenie 10 zł. Włączmy się w inicjatywy naszej sosnowieckiej Caritas –  Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!

 

9.  Radna Rady Miejskiej – pani Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 14 marca o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie rehabilitant – fizjoterapeuta.

 

10. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, wytrwałej modlitwy,  a na zbliżający się nowy tydzień – Szczęść Boże!