Nocna Droga Krzyżowa 2024
Pomimo mrozu i chłodu kolejny już raz wybraliśmy się, wraz ze wspólnotą parafialną, w Nocną Drogę Krzyżową drogami Czeladzi. Dwiema grupami pokonaliśmy w ciągu trzech godzin wyznaczony szlak. Naszej drodze towarzyszyły modlitwy, wspólny śpiew, budujące i ciekawe rozmowy. Daliśmy piękne świadectwo osobom postronnym. Ukrzyżowany Jezus był naszym drogowskazem. Ta droga nie skończyła się na czternastej stacji. Ona ma swoją kontynuację. Jaką? To już zależy tylko od ciebie. To ty zadecydujesz, w którą stronę pójdziesz i co powiesz Jezusowi. Każda stacja woła o twoją reakcję i decyzję. Chcesz pozostać przy Chrystusie, czy jednak odejdziesz, tak jak wielu innych? Odpowiedz w ciszy swego serca, komu chcesz służyć i za kim iść.
Usłysz Jezusa, który powtarza ci to samo, co powiedział Piotrowi: „Szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę; ale Ja prosiłem za tobą, żeby nie ustała twoja wiara. Ty ze swej strony utwierdzaj twoich braci»”.
Panie, dziękujemy Ci za ten czas, za to, że kolejny raz mogliśmy przejść wspólnie po Twoich śladach. Nie zostawiaj nas samych. Ogarnij swoją łaską Kościół.