OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03. 03. 2024 r.

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. To zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.  Zapraszamy również  dzisiaj o godz. 1730 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

 

2. Jutro, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza,  pobożnego czciciela Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, głównego patrona Litwy. Bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

 

3. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek po mszy św. wielkopostny Wieczór Uwielbienia. Postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej oraz o wybór nowego biskupa dla naszej diecezji.

 

5. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Zapraszamy wszystkie niewiasty na piątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji. W tym dniu również po mszy św. wieczornej wyruszą dwie grupy nocnej drogi krzyżowej. Zapisy w zakrystii – ilość miejsc ograniczona.

 

6. Wielkopostne nabożeństwa pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych w sposób szczególny dzieci i młodzież. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dzieci odbędą się w dniach od 20 – 22 marca br., natomiast dla wszystkich parafian odbędzie się wielkopostny dzień skupienia połączony z sakramentem spowiedzi 23 marca tj. sobota.

 

7. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030. W tym dniu o godz. 1300 będzie miał miejsce Różaniec publiczny na rynku czeladzkim.

 

8. Za tydzień, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości.  Obyśmy wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym czasie wysiłku w pracy nad duchem i ciałem. O godz. 715 modlitwa Godzinkami o Męce Pańskiej

 

9. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu lutym 40 rodzinom naszej parafii, oraz za ofiary składane w minioną niedzielę do puszki na cele misyjne w kwocie 788 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

10. Od dzisiaj możemy włączyć się w akcję pomocową Caritas. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki: małe w cenie 9 zł, duże w cenie 20 zł., w kształcie jajka w cenie 15 zł, oraz baranki wielkanocne z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego w cenie 10 zł. Włączmy się w inicjatywy naszej sosnowieckiej Caritas –  Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!

 

11. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia. Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, a na zbliżający się nowy tydzień czasu Wielkiego Postu – Szczęść Boże!