OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18. 02. 2024 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu.  Rokrocznie w tę niedzielę rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800. W czasie Mszy św. o godz. 1130 poświęcimy świece dla dzieci pierwszokomunijnych, natomiast po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św.

 

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

 

5. Wielkopostne nabożeństwa pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 1730 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1645 dla dzieci, a o godz. 1730  dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w sposób szczególny dzieci i młodzież do wzięcia udziału w drodze krzyżowej. Przypominamy, że za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 

6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030

 

7. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. O godz. 715 modlitwa Godzinkami o Męce Pańskiej,

 

8. W minioną środę popielcową w czasie  ogólnopolskiej zbiórki do puszek na potrzebujących w Ukrainie nasza parafia zebrała 834 zł, natomiast w miesiącu grudniu i styczniu w zbiórce na kwiaty do naszej świątyni ofiary wyniosły 1100 zł. – Bóg zapłać!

 

9. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów. Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, a na zbliżający się nowy tydzień czasu Wielkiego Postu – Szczęść Boże!