OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA ZWYKŁA 04. 02. 2024 r.

1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Przypominają nam również, że każdy jest wezwany do głoszenia Ewangelii własnym życiem. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki. Po mszy świętej i adoracji o godz. 800 zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.

 

2. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W  środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. wotywna do św. Józefa.

 

3. Z racji II czwartku miesiąca wspólnota świeckich III Zakonu św. Franciszka naszej parafii spotyka się na wspólnej eucharystii oraz gromadzi się w salce na plebanii, by przez wspólną modlitwę brewiarzową i formację umacniać swoją wspólnotę.

 

4. W sobotę o godz. 1300 będzie miał miejsce Różaniec publiczny na rynku czeladzkim.

 

5. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.

 

6. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

 

7. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym miesiącu styczniu złożyli w kopertach ofiary na potrzeby naszej parafii oraz przy okazji kolędy czy też dokonując przelewu na konto parafialne. Dziękuję 101 rodzinom naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

 

8. W tym tygodniu patronujĄ nam:

·       5 II  – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia.

·      6 II −  św. Paweł Miki z 25 towarzyszami − to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy
 w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

·       10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

 

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia. Dzieciom i młodzieży z racji trwających ferii zimowych miłego odpoczynku a na zbliżający się tydzień pracy – Szczęść Boże!