OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA 21. 01. 2024 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym. Liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach parafialnego kręgu biblijnego w każdy wtorek po wieczornej mszy św. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800.

 

2. W dniu dzisiejszym przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

3. W każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów i modlimy się w podanych intencjach na kartkach, które można umieszczać w skrzynce próśb i podziękowań. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. W środę Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Za przyczyną św. Franciszka Salezego, módlmy się, aby pracownicy mediów z poszanowaniem przekazywali prawdę, do której mają prawo wszyscy obywatele.

 

5. W czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

6. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

 

7. W sobotę, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

8. W przyszłą niedzielę, ostatnią miesiąca stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.  Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

 

9. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość. Drzwi Waszych domów i mieszkań otworzyło nam 860 rodzin, 1402 rodzin z różnych powodów nie przyjęły odwiedzin kolędowych. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji kolędowe ofiary.

 

10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej oraz na stronie facebooka.

 

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego, a  na cały tydzień  – Szczęść Boże!