OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 07. 01. 2024 r.

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po zakończeniu adoracji zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów i modlimy się w podanych intencjach na kartkach, które można umieszczać w skrzynce próśb i podziękowań. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. W tym tygodniu w dniach od 11 – 13 stycznia odbędzie się występ finalistów XXX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Festiwal w całości odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej Będzin Arena. Uroczysty koncert galowy w niedzielę 14 stycznia o godz. 1600.

 

5.  Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców: ( podać plan kolędy )

 

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie, program kolędy i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

 

7. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu grudniu 44 rodzinom naszej parafii oraz za ofiary składane za opłatki, a które przeznaczone zostały na  pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni – Bóg zapłać!

 

8. Informacja nt. rocznego sprawozdania prac i finansów parafii za 2023 rok.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego, a  na cały tydzień  – Szczęść Boże!