OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31. 12. 2023 r.

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

 

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i  nabożeństwo o godz. 1800.

 

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jutrzejsza uroczystość, ogłoszona  z inicjatywy papieża św. Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi.

 

4. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów i modlimy się w podanych intencjach na kartkach, które można umieszczać w skrzynce próśb i podziękowań. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. wieczornej Kolędowy Wieczór Uwielbienia. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 900. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 1730. Po wieczornej mszy św. adoracja do godz. 2000. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.

 

6. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze święte jak w każdą niedzielę, w czasie których dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po zakończeniu adoracji zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych.

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

9. W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         2 I – św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła żyjący w IV wieku (wspomnienie obowiązkowe).

 

10. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym Szczęść Boże!