OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU 24. 12. 2023 r.

1. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela? I postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornej Mszy Świętej.

 

2. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, która będzie miała miejsce w kościele o godz. 2400. Taca w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 

3. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte tradycyjnie jak w każdą niedzielę. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji. W czasie mszy św. o godz. 1130 będziemy gościć muzyków z zespołu Winyl Band: Aleksandrę Stano i Radosława Mokrusa, którzy zabiorą nas na kolędową ucztę muzyczną.

 

4. We wtorek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu tradycyjnie przeznaczona jest na diecezjalny fundusz stypendialny. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.

 

5. Od czwartku rozpoczęcie duszpasterskich odwiedzin kolędowych. Jest to okazja by razem się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

6. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta: w środę, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W czwartek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

 

7. W przyszłą niedzielę 31 grudnia, będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. W tym dniu – zakończymy rok kalendarzowy 2023. Był on bogaty w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na Eucharystię i specjalne nabożeństwo o godz. 1800.

 

8. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz  opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła, a składane za świece niosą pomoc najbardziej bezbronnym ofiarom ubóstwa.

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

10. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Wszystkim życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego Szczęść Boże!