OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU 17. 12. 2023 r.

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800. Po mszy świętej o godz. 1130 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św., w czasie mszy św. zostaną dla nich poświęcone łańcuszki i medaliki.

 

2. Dzisiejszą niedzielą 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 87. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów wprowadzeniu owczarni Chrystusowej. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

3. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów i modlimy się w podanych intencjach na kartkach, które można umieszczać w skrzynce próśb i podziękowań. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. W środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. Jeszcze do piątku możemy uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej o godz. 1800 . Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

 

5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane tylko do południa. Mszy św. o godz. 1800 nie będzie. Wieczorem tego dnia zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Zachowajmy jednak  zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

6. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz  opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła, a składane za świece niosą pomoc najbardziej bezbronnym ofiarom ubóstwa. Można również nabyć lampiony, wieńce adwentowe i kartki świąteczne.

 

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

8. Wszystkim Parafianom, drogim gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, chrześcijańskiego przeżywania ostatnich dni Adwentu, a na zbliżający się tydzień wytężonej pracy – Szczęść Boże!