OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU 10. 12. 2023 r.

1. W drugą niedzielę Adwentu przeżywamy  Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Już po raz XXIV wspieramy modlitwą i ofiarami wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Ofiary materialne możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.

 

2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę Bożego wcielenia podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o  godz. 1800 oprócz soboty. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów i modlimy się w podanych intencjach na kartkach, które można umieszczać w skrzynce próśb i podziękowań. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. W środę, 13 grudnia, przypada 42 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

5. Radna Rady Miejskiej – Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 14 grudnia o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie trycholog.

 

6. W najbliższy piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

 

7. Adwentowy dzień skupienia połączony ze spowiedzią będzie miał miejsce w sobotę 16 grudnia. Spowiedź w tym dniu od godz. 730 – 815;  930 – 1015 i od 1730 – 1815 wraz z Mszą św. o godz.  800,1000        (sakrament namaszczenia chorych)  i 1800.

 

8. Za tydzień trzecia niedziela Adwentu, Nazywamy ją niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, Wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko! W tym dniu 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 87. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów wprowadzeniu owczarni Chrystusowej. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800. Po mszy świętej o godz. 1130 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św., w czasie mszy św. zostaną dla nich poświęcone łańcuszki i medaliki.

 

9. Od ubiegłej niedzieli można  w zakrystii odebrać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Istnieje też możliwość zakupu świec wigilijnych w cenie 9 i 20 zł. Niech środki materialne składane za świece niosą pomoc najbardziej bezbronnym ofiarom ubóstwa. Można również nabyć lampiony, wieńce adwentowe i kartki świąteczne.

 

10.  W tym tygodniu patronujE nam:

·       13 XII  –  Święta Łucja (ok. 281304), dziewica i męczennica;

·       14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

 

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, a  na czas kolejnego tygodnia Adwentu – Szczęść Boże!