OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU 03. 12. 2023 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski,  któremu przyświeca hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W czasie mszy św. o godz. 800 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Opłatki w tym roku można osobiście nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po mszy św. o godz. 800 zapraszam  członkinie Żywego Różańca i III Zakonu Św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Od poniedziałku Msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie o godz. 1800. Do licznego udziału w roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Lampiony oraz wieńce adwentowe są do nabycia w zakrystii.

 

3. Po raz XXX Caritas rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Istnieje możliwość zakupu w zakrystii świec wigilijnych w cenie 9 i 20 zł. Niech środki materialne składane za świece niosą pomoc najbardziej bezbronnym ofiarom ubóstwa.

 

4. Franciszkański Zakon Świeckich i Żywy Różaniec zapraszają do udziału w Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP  o godz. 630.

 

5. Jutro 4 grudnia liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, w naszej modlitwie pamiętajmy o górnikach z naszej parafii tych żyjących i tych, którzy już od nas odeszli do Pana oraz w intencji ich rodzin.  We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

6. W środę wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

 

7. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek po mszy św. Wieczór Uwielbienia. Adoracji Chrystusa Eucharystycznego towarzyszą rozważania, oprawa muzyczna i modlitwa uwielbienia. To dobry czas na chwilę zatrzymania się nad sobą i refleksji w tym  adwentowym okresie oczekiwania.

 

8. W piątek 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Zachęcamy do licznego udziału w Mszach świętych o godz. 700 i 1800 w sposób szczególny młodzież żeńską i wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, bo to ich święto patronalne.

 

9. W przyszłą niedzielę, drugą Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

 

10. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu listopadzie 41 rodzinom naszej parafii. Również dziękujemy rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za ofiary na dar ołtarza, dzięki którym mamy nowy pojemnik na wodę świeconą i nowy lichtarz do świecy roratniej. Serdeczne Bóg zapłać!    

 

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Maryi Niepokalanej, a na czas rozpoczęcia Adwentu – Szczęść Boże!