OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12. 11. 2023 r.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

 

2. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. w tym roku wsparciem chcemy objąć cały Bliski Wschód składając ofiary do puszek po każdej mszy św. na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. Po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, zapraszamy w najbliższy piątek, na eucharystię w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

5. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać lub grać na instrumentach na godz. 1030.  

 

6. W przyszłą niedzielę, 19 listopada obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami w czasie mszy św. o godz. 800.

 

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

·   17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

·        18 XIbł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc.                                        

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

 

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!