OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22. 10. 2023 r.

1. Dziś przeżywamy 29. niedzielę zwykłą w ciągu roku, która zarazem rozpoczyna ostatni pełny tydzień października – miesiąca różańcowego. Pamiętajmy, że w tej prostej, a tak głębokiej modlitwie uwielbiamy Pana Boga oraz Jego i naszą Matką za wielkie dzieło odkupienia. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Dzisiaj również Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to 45 rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. W tym dniu  przypada też 75. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda wielkiego Prymasa Polski i opiekuna polskiej emigracji, módlmy się o rychłą jego beatyfikację.

 

2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych w tym tygodniu, będziemy modlili się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. Po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

4. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030

 

5. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Pana Boga o taką samą silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

 

6. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich. Rodziny, które mają groby swoich bliskich na cmentarzu na Piaskach są proszone o składowanie odpadów w wyznaczonych do tego miejscach czyli do kontenera lub obok niego. W dalszym ciągu można zgłaszać bliskich zmarłych  na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe w zakrystii.

 

7. Za tydzień ostatnia niedziela października. W kościołach i kaplicach,  których nie jest znana data ich poświęcenia obchodzona jest uroczystość rocznicy tego wydarzenia. Pragnę przypomnieć, że nasza świątynia została konsekrowana 5 października 2014 r. W przyszłą niedzielę do puszek  złożymy ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza w naszej świątyni.                                             

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

 

9. Matce Bożej Różańcowej i św. Janowi Pawłowi II polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!