OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01. 10. 2023 r.

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730. Zachęcamy do udziału w nich każdego, w sposób szczególny  dzieci i młodzież z naszej parafii. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

 

2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 800 zapraszam  członkinie Żywego Różańca i III Zakonu Św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych. Natomiast po mszy świętej o godz. 1130 zapraszamy na krótkie spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św. W czasie eucharystii zostaną poświęcone dla nich różańce. Dzisiaj po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

3. W pierwszą niedzielę października wychodząc ze świątyni mamy okazję, aby swoimi  ofiarami do puszek wesprzeć dzieła Caritas, m.in.: schroniska i noclegownie dla bezdomnych, Dom Matki i Dziecka, Spiżarnie Caritas,  rehabilitację i leczenie niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Za złożone dzisiaj ofiary do puszek składamy – Bóg zapłać!

 

4. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

 

5. Trwa Triduum przed wspomnieniem św. Franciszka w dniach od 1 – 3 października . Na godzinki do św. Franciszka zapraszają III Zakon św. Franciszka i Żywy Różaniec. We wtorek po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

6. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To zarazem patronalne święto III Zakonu świeckich św. Franciszka naszej parafii. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

 

7. W czwartek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. W tym dniu obchodzimy również 9. rocznicę poświęcenia tej świątyni, ołtarza i tabernakulum.

 

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. kolejny Wieczór Uwielbienia. Adoracji Chrystusa Eucharystycznego towarzyszą rozważania, oprawa muzyczna i modlitwa uwielbienia. To dobry czas na chwilę zatrzymania się nad sobą, refleksji, a także na „pobycie” przy kimś, kto zawsze znajdzie dla mnie czas i mnie wysłucha. W I piątek okazja do spowiedzi św.  od godz. 1700, zapraszamy szczególnie dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii św. i tych, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca.

 

9. W sobotę z okazji liturgicznego wspomnienia NMP Różańcowej, obchodzimy święto patronalne róż różańcowych. W tym dniu przypada 15 rocznica śmierci ks. biskupa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwie o pierwszym Pasterzu naszej diecezji. Niech dobry Bóg da Mu udział w radościach nieba. Z racji I soboty miesiąca odwiedziny chorych od godz. 900

 

10. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu wrześniu:  38 rodzinom naszej parafii – Bóg zapłać!

 

 

11. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!