OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24. 09. 2023 r.

1. Dziś – dwudziesta piata niedziela w ciągu roku. Dobiega końca wrzesień. w Kościele obchodzimy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę.

2. Nasza wspólnota parafialna obchodzi  dzisiaj święto patronalne – uroczysty odpust z racji  święta Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Podziękowania : Bogu, kapłanom obecnym, pocztom sztandarowym za udział w procesji i asystę liturgiczną: ministrantom, dzieciom, młodzieży, wspólnotom parafialnym, orkiestrze i wszystkim parafianom za wzięcie udziału w tym naszym patronalnym święcie. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. W godzinach od 1430 – 1730 odbędzie się starodawny Jarmark Czeladzki w kolejną już 387 rocznicę ustanowienia tegoż Jarmarku. Patronat honorowy nad Jarmarkiem Czeladzkim 2023 sprawują Starosta Będziński oraz Burmistrz Miasta Czeladź.

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730 – Godzinki, a o godz. 1800 – Nowenna do św. Archaniołów i modlimy się w podanych intencjach na kartkach, które można umieszczać w skrzynce próśb i podziękowań. We wtorek po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745 – Koronka, a o godz. 1800 – msza św. do św. Józefa.

4. W czwartek 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki, spowiednika św.  Faustyny, zapraszamy wszystkich do modlitwy w ramach akcji „Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast i świata!”, by połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu i wspólnie o godz. 1500 odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele.

5. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. To szczególny czas umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730. Zachęcam do udziału w nich każdego, w sposób szczególny  dzieci i młodzież z naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszach adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas.

7. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 1130 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św. W czasie eucharystii zostaną poświęcone dla nich różańce.

8. Triduum przed wspomnieniem św. Franciszka w dniach od 1 – 3 października przed poranną mszą św. Na godzinki do św. Franciszka – zapraszają III Zakon św. Franciszka i Żywy Różaniec.

9. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów na spotkanie w soboty o godz. 1000, a chętnych do scholi na godz. 1030.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, założyciel zgromadzenia misjonarzy i sióstr miłosierdzia,
•    28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech;
•    29 IX – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
•    30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński zwane Wulgatą;

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!