OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17. 09. 2023 r.
  1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą czwartą niedzielę zwykłą w ciągu roku. W sposób szczególny jest ona dzisiaj poświęcona środkom społecznego przekazu. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 800.

 

  1. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie. Po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na pierwsze organizacyjne spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujące się w tym roku szkolnym do uroczystości pierwszej Komunii świętej. Pragniemy również zaprosić wszystkie dzieci do uczestniczenia we mszy św. w każdą niedzielę o godz. 1130.

 

  1. Jutro w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła

 

  1. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.

 

  1. Trwa czas Nowenny do św. Patronów naszej parafii – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia dnia parafialnego odpustu Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie o godz. 1800 na Mszę świętą, a po niej na nabożeństwo do św. Patronów. W piątek wspólnota III Zakonu św. Franciszka będzie przeżywać swój dzień skupienia połączony z nocną adoracją. Początek o godz. 2100, o północy Msza św. i zakończenie w sobotę o 500.

 

  1. W sobotę wspominamy św. Ojca Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją. W tym dniu zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 24 września będziemy przeżywali PARAFIALNY ODPUST. Sumę o godz. 1130 – poprowadzi i wygłosi Boże słowo ks. Piotr Kocot, a w Kościele powszechnym będziemy obchodzić 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. W godzinach od 1430 – 1730 odbędzie się Jarmark Czeladzki.

 

  1. Składam serdeczne podziękowania za pracę na placu kościelnym, przy koszeniu trawy i niwelacji terenu w miejscu byłej kaplicy ekipie panów pod egidą pana Henryka. Dziękuję wszystkim, którzy nie tylko dzisiaj w tę trzecią niedzielę miesiąca, ale w ostatnim czasie złożyli ofiary materialne na cele funkcjonowania kościoła i plebanii. Dzisiaj również do puszki możemy złożyć ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza w naszej świątyni. – serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny”, i miesięcznik „Różaniec” oraz kalendarz na 2024 z Gościa Niedzielnego przedstawiający „Tajemnice Maryi w malarstwie” w cenie 15 zł.

 

  1. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a na cały tydzień – Szczęść Boże!