OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03. 09. 2023 r.

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. W dzisiejszą niedzielę przypadają  imieniny Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Polecajmy osobę solenizanta w modlitwie, aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski. To zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.  

 

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Pragniemy zaprosić wszystkie dzieci do uczestniczenia we mszy św. w każdą niedzielę o godz. 1130, czekają na nie nowe książeczki i kontrolki. Zachęcamy nowych kandydatów do wstąpienia w szeregi wspólnoty Liturgicznej służby ołtarza oraz do scholki parafialnej dla dziewcząt. Spotkanie powakacyjne w sobotę o godz. 1000

 

3. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. Żywy Różaniec i Margaretki – I niedziela miesiąca godz. 800 ;  III zakon świeckich św. Franciszka – II czwartek miesiąca godz. 1730 ; schola dziecięca, Liturgiczna Służba Ołtarza – sobota godz. 1000 , Koło Biblijne –  wtorki godz. 1800 serdecznie zapraszamy! 

 

4. W środę 6 września w parafii św. Stanisława w Czeladzi o godz. 1100 będzie miała miejsce msza św. z okazji diecezjalnego dnia chorych

 

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca  ze szczególną modlitwą naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu połączona z kolejnym Wieczorem Uwielbienia. Adoracji Chrystusa Eucharystycznego towarzyszą rozważania, oprawa muzyczna i modlitwa uwielbienia.

 

6. W najbliższy piątek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Polecajmy wstawiennictwu Matki Bożej przyszłoroczne plony. W tym dniu w Bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka”.

 

7. W przyszłą niedzielę 10 września będziemy świadkami wprowadzenia w poczet błogosławionych Kościoła Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem ich dzieci w czasie uroczystej mszy beatyfikacyjnej w Markowej na podkarpaciu. Natomiast na Mszy św. o godz. 1130 zostaną  poświęcone dzieciom tornistry i przybory szkolne.

 

8. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu sierpniu 41 rodzinom naszej parafii – serdeczne Bóg zapłać!

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

10. Informujemy, że istnieje możliwość zgłaszania intencji mszalnych na nowy 2024 rok.

 

11. Burmistrz Miasta Czeladź serdecznie zaprasza 6 września br. na Festyn Zdrowia, który odbędzie się na czeladzkim rynku, podczas którego mieszkańcy Czeladzi i ich rodziny będą mogli wykonać bezpłatne profilaktyczne badania.

 

12. Przekazujemy wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień i na nowy rok szkolny i katechetyczny dla naszej młodzieży i dzieci składamy – Szczęść Boże!