OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023 r.
1. Dzisiaj przeżywamy czternastą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.
 
2. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 17:30 – Godzinki, a o godz. 18:00 – Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 17:45 – Koronka, a o godz. 18:00 – msza wotywna o św. Józefie.
 
3. We wtorek w liturgii, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
 
4. W czwartek w naszej parafii z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Początek nabożeństwa o godz. 18:00 – Msza św., a po niej modlitwa różańcowa. Następnie procesja ze świecami oraz Apel Maryjny. Powierzmy Pani Fatimskiej ten wakacyjny czas urlopów i wypoczynku.
 
5. Każdy drugi czwartek miesiąca to dzień, w którym wspólnota świeckich III Zakonu św. Franciszka naszej parafii spotyka się na wspólnej eucharystii oraz gromadzi się w salce na plebanii, by przez wspólną modlitwę brewiarzową i formację umacniać swoją wspólnotę.
 
6. Przyszła XV niedziela zwykła w roku liturgicznym to zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 8:00.
 
7. W ubiegłą niedzielę zbierane ofiary na tacę w całości zostały przeznaczone na odbudowę spalonego kościoła św. Floriana w Sosnowcu. Nasza wspólnota parafialna przeznaczyła na ten cel kwotę prawie 5800 zł. Za okazane wsparcie materialne w imieniu proboszcza i całej wspólnoty parafii św. Floriana składamy serdeczne podziękowanie.
 
8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu msze św. poranne mają miejsce o godz. 8:00.
 
9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974 – 1009), biskup, męczennik;
• 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
• 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka.
 
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego i na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!