OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023 r.

1. Dziś przypada jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Dzisiejsza kolejna niedziela czerwca to zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 800. W tym dniu przypada 34. rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, módlmy się, aby Bóg darzył Jubilata swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

2. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

3. We wtorek 20 czerwca swoją 8. rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodził ks. Marcin Madej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

4. W piątek 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Dla żyjących wypraszajmy obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym. Wszystkich ojców naszej parafii zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego.

 

5. W piątek przypada również koniec roku katechetycznego i szkolnego. Z tej racji zapraszamy na wspólną Eucharystię o godz. 700. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Rodzice, którzy wysyłają swoje dzieci na obozy, czy inne formy wypoczynku mogą zabrać pismo, które posłuży jako oświadczenie o możliwości uczestniczenia w niedzielnej mszy w czasie tego wyjazdu.

 

6. W sobotę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela otoczmy modlitwą wszystkich Janów.

 

7. W miniony piątek odbyła się konferencja księży dziekanów z ks. Biskupem w czasie której zostały przedstawione zmiany na urzędach kościelnych. Pragniemy poinformować, że nasz rodak ks. Marcin Słodczyk został przez ks. Biskupa skierowany na stacjonarne studia doktoranckie z zakresu katechetyki na Wydziale Teologii KUL. Gratulujemy i pamiętamy w modlitwie o naszym studencie.   

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

 

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!