OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.
1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Tym samym kończymy obchody okresu wielkanocnego.

2. W poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II zamykając drugą sesję soborową, papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 17:30 – Godzinki, a o godz. 18:00 – Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W środę 31 maja, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. W tym dniu młodzież klas 7 i 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na liturgiczną próbę do kościoła na godz. 16:00, a w czwartek od godz. 16:30 spowiedź dla nich, rodziców oraz świadków bierzmowania.

5. W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe będziemy celebrowali w dni powszednie po wieczornej mszy św., a w niedzielę o godz. 1730, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego.

6. Ponadto, w czwartek, 1 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Z racji I czwartku miesiąca po mszy św. Wieczór Uwielbienia. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

7. W tym tygodniu przypada również I piątek i sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00 zapraszamy szczególnie dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. W czasie mszy św. o godz. 18:00 młodzież naszej parafii z rąk ks. Biskupa Piotra Skuchy przyjmie sakrament bierzmowania. Po mszy św. możliwość adoracji przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20:00. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 9:00 .

8. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. To zarazem pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8:00. Natomiast na mszę św. o godz. 10:00 zapraszamy młodzież bierzmowaną, która otrzyma pamiątki z przyjętego sakramentu.

9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Pragnę podziękować fundatorom 4 ołtarzy, które składają się z elementów aluminiowych i banerów, wśród nich są: dzieci pierwszokomunijne, młodzież bierzmowana, Margaretki, Żywy Różaniec i III Zakon św. Franciszka. Składając serdeczne Bóg zapłać proszę, aby te grupy przygotowały poszczególne ołtarze i odebrały przygotowane elementy, które można zabrać z plebanii.

10. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia, a na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!