OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA Wielkiego Postu 12. 03. 2023 r.
1. Ewangelia dzisiejszej trzeciej Niedzieli Wielkiego Postu, przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Wielki Post stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie.

2. Wielkopostne nabożeństwa pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17:30 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:45 dla dzieci, a o godz. 17:30 dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w sposób szczególny dzieci i młodzież do wzięcia udziału w drodze krzyżowej. Przypominamy, że za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Już dzisiaj informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 26 – 29 marca br.

3. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go w naszych modlitwach Opatrzności Bożej i opiece Matki Najświętszej, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

4. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. W czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 10:00, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 10:30.

6. Za tydzień, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Obyśmy wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym czasie wysiłku w pracy nad duchem i ciałem. Za tydzień wychodząc z kościoła będzie można przekazać ofiary do puszek na kwiaty do Bożego grobu w naszej świątyni. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 8:00.

7. „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2023”. Włączmy się w to dzieło w czasie tegorocznego Wielkiego Postu, wybierając jeden dzień, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Zachęcam do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, która jest na stoliku. Drugą propozycją na rozpoczęty czas Wielkiego Postu, aby poprawić relacje z Bogiem, samym sobą i drugim człowiekiem można nabyć Zdrapkę Wielkopostną i rzucić sobie wyzwanie, które pomoże wprowadzić Boży pokój do naszej codzienności.

8. Przygotowując się do obchodów Triduum Paschalnego włączmy się w akcję pomocową Caritas. Mamy możliwość nabyć wielkanocne paschaliki: małe w cenie 9 zł, duże w cenie 18 zł., oraz baranki wielkanocne z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego w cenie 6 zł. Pamiętając o wielkopostnej jałmużnie włączmy się w inicjatywy naszej sosnowieckiej Caritas – już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!

9. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, wytrwałej modlitwy, a na zbliżający się nowy tydzień – Szczęść Boże!