OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12. 02. 2023 r.
1. Dzisiaj szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności. Dzisiaj po mszach świętych zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na terenie Turcji i Syrii.

2. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta. Po mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

4. W środę ks. Biskup Piotr Skucha – biskup senior naszej diecezji, będzie obchodził 36. rocznicę sakry biskupiej. Módlmy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem, a Święty Patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

5. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 10:00, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 10:30.

6. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią. W czasie Mszy św. o godz. 11:30 poświęcimy świece dla dzieci pierwszokomunijnych, natomiast po Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św.

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej oraz na stronie facebooka.

8. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego, a na cały tydzień – Szczęść Boże!