OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 22. 01. 2023 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.


2. We wtorek Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Za przyczyną św. Franciszka Salezego, módlmy się, aby pracownicy mediów z poszanowaniem przekazywali prawdę, do której mają prawo wszyscy obywatele.


3. W środę święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.


4. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.


5. W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.


6. W przyszłą niedzielę, ostatnią miesiąca stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.


7. Radna Rady Miejskiej – Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 26 stycznia o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie lekarz specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej.


8. 30 stycznia, o godz. 18:30 w Domu SZILO przy ul. Legionów 2 w Czeladzi, rusza cykl spotkań ALPHA. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki. Każde z nich składa się z trzech elementów: posiłek, wykład, dyskusja. Zaproszenie kierujemy do niewierzących, poszukujących, ale także do tych, którzy pragną odnowy wiary i chcą pogłębić relację z Panem Bogiem. Jeżeli ktoś chciałby uczestniczyć w Kursie, ale poniedziałki nie są dla niego dobrym terminem, zapraszamy na kurs Alpha w Sosnowcu, który startuje 1 lutego, spotkania będą odbywały się w środy. Kursy Alpha na które zapraszamy organizowane są przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Żeby wziąć udział wystarczy się zapisać. Spotkania są darmowe. Szczegóły na plakatach i ulotkach.


9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej oraz na stronie facebooka.


10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
• 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.


11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem. Dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku feryjnego. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego, a na cały tydzień – Szczęść Boże!