OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 04. 12. 2022 r.

1. W drugą niedzielę Adwentu przeżywamy  Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Już po raz XXIII wspieramy modlitwą i ofiarami wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Ofiary materialne możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Po mszy św. o godz. 8:00 zapraszam  członkinie Żywego Różańca i III Zakonu Św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.


2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę Bożego wcielenia podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o  godz. 18:00 oprócz soboty. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. 


3. Franciszkański Zakon Świeckich i Żywy Różaniec zapraszają do udziału w Nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP  o godz. 6:30.


4. We wtorek wspominamy św. Mikołaja, biskupa Miry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Po mszy św. o godz. 19:00 spotkanie Kręgu Biblijnego. 


5. W czwartek 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Zachęcamy do licznego udziału w Mszach świętych o godz. 7:00 i 18:00 w sposób szczególny młodzież żeńską i wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, bo to ich święto patronalne.


6. Adwentowy dzień skupienia połączony ze spowiedzią będzie miał miejsce w sobotę 10 grudnia. Spowiedź w tym dniu od godz. 8:00 – 10:15 i od 17:00 – 18:30 wraz z Mszą św. o godz.  8:00,10:00 ( sakrament namaszczenia chorych)  i 18:00.


7. Za tydzień trzecia niedziela Adwentu, Nazywamy ją niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, Wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym. On jest już blisko! Po mszy świętej o godz. 11:30 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do uroczystości pierwszej Komunii św., w czasie mszy św. zostaną dla nich poświęcone łańcuszki i medaliki.


8. Od ubiegłej niedzieli można  w zakrystii odebrać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy nabywaniu opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Opłatki w tym roku roznoszą też ministranci po domach. Ministranci będą mieli puszki i identyfikatory. Istnieje też możliwość zakupu świec wigilijnych w cenie 7 i 18 zł. Niech środki materialne składane za świece niosą pomoc najbardziej bezbronnym ofiarom ubóstwa. Można również nabyć lampiony, ozdoby, kartki świąteczne i obrazki świętych.


9. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu listopadzie 43 rodzinom naszej parafii.  Serdeczne Bóg zapłać!    


10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.


11. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej,  a  na czas kolejnego tygodnia Adwentu – Szczęść Boże!