OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 07. 07. 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy czternastą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy adoracja Najświętszego sakramentu.

 

2. Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca przypada wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów: Wiktorii i Józefa oraz siódemki ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia. Prośmy ich o wstawiennictwo u Boga.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

4. W czwartek w liturgii, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

 

5. Każdy drugi czwartek miesiąca to dzień, w którym wspólnota świeckich III Zakonu św. Franciszka naszej parafii spotyka się na wspólnej eucharystii oraz gromadzi się w salce na plebanii, by przez wspólną modlitwę brewiarzową i formację umacniać swoją wspólnotę.

 

6. W sobotę  w naszej parafii z racji 13 dnia miesiąca nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Początek nabożeństwa o godz. 1800 – Msza św., a po niej modlitwa różańcowa. Następnie procesja ze świecami oraz Apel Maryjny.  Powierzmy Pani Fatimskiej ten wakacyjny czas urlopów i wypoczynku.

 

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu msze św. poranne mają miejsce o godz. 800.

 

8. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na wystawę: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To wyjątkowa w skali światowej wystawa dostępna w Krakowie. Vouchery można odebrać w zakrystii.

 

9. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu czerwcu:  52 rodzinom naszej parafii – Bóg zapłać!        

 

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·       8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

·       12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974 – 1009), biskup, męczennik;

·       13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego i  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!