OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30. 06. 2024 r.

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania. Wychodząc dzisiaj ze świątyni będzie można do puszek  złożyć ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza w naszej świątyni

 

2. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo czerwcowe w tym roku o godz. 1730

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy św. o godz. 1800 wakacyjny Wieczór Uwielbienia. W I piątek miesiąca  nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z wieczorną adoracją do godz. 2000. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św.

 

5. W sobotę szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W tym dniu zapraszamy chętnych na mszę św. w języku łacińskim na godz. 700. Natomiast na Eucharystię i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej serdecznie zapraszamy na o godz. 800. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900

 

6. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy adoracja Najświętszego sakramentu.

 

7. Przypominamy, że w miesiącach lipiec i sierpień msze św. poranne będą o godz. 800.

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

9. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na wystawę: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To wyjątkowa w skali światowej wystawa dostępna w Krakowie. Vouchery można odebrać w zakrystii.

 

10. W tym tygodniu patronujE nam:

·       3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.

·       6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!