OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23. 06. 2024 r.

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

 

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Dla żyjących wypraszajmy obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym. Wszystkich ojców  naszej parafii zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730, które zarazem rozpoczyna ostatni pełny tydzień czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe w tym roku.

 

3. Jutro, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela otoczmy modlitwą wszystkich Janów w czasie wieczornej mszy św. zbiorowej.

 

4. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

5. W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów, naszego biskupa Artura, który w dniu wczorajszym odbył ingres do katedry i naszego biskupa Piotra Skuchę z racji imienin. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

6. Za tydzień ostatnia niedziela czerwca. Wychodząc w przyszłą niedzielę ze świątyni będzie można do puszek  złożyć ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza w naszej świątyni. W minionym miesiącu kwietniu i maju zebrano 1265 zł. na ten cel. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.  

 

7. W dniach 30 sierpień – 8 wrzesień organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej oraz na stronie diecezjalnej. Zapisy w parafii MB Bolesnej w Czeladzi.

 

8. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na wystawę: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To wyjątkowa w skali światowej wystawa dostępna w Krakowie. Vouchery można odebrać w zakrystii.

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

10. W tym tygodniu patronujE nam:

·       28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!