OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16. 06. 2024 r.

1. Dziś przypada jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Dzisiejsza kolejna niedziela czerwca to zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 800.

 

2. W poniedziałek 17 czerwca przypada uroczystość św. brata Alberta Chmielowskiego, głównego patrona naszej diecezji.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

4. We wtorek 18 czerwca przypada 35. rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, módlmy się, aby Bóg darzył Jubilata swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.

 

5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Z tej racji zapraszamy na wspólną Eucharystię  w czwartek 20 czerwca o godz. 1800 oraz na nabożeństwo czerwcowe ofiarowane w tejże intencji połączone z czerwcowym Wieczorem Uwielbienia. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Na zakończenie zapraszamy do agapy przy grillu. Rodzice, którzy wysyłają swoje dzieci na obozy, czy inne formy wypoczynku mogą zabrać pismo, które posłuży jako oświadczenie o możliwości uczestniczenia w niedzielnej mszy w czasie tego wyjazdu. 

 

6. W sobotę 22 czerwca o godz. 1200 w naszej sosnowieckiej Katedrze odbędzie się ingres biskupa Artura Ważnego, który 8 maja rozpoczął pasterzowanie w naszej diecezji. Uroczystość ta będzie połączona z obchodami 25 rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Sosnowcu. Otoczmy naszego pasterza wspólną modlitewną pamięcią, prosząc o wstawiennictwo naszych świętych patronów. W tym dniu w naszej świątyni wieczorne nabożeństwo do św. Rity połączone z błogosławieństwem róż. Prośby i podziękowania można składać w przygotowanej skrzynce przy głównych drzwiach wejściowych.

 

7. Za tydzień w niedzielę 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Dla żyjących wypraszajmy obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym. Wszystkich ojców  naszej parafii zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 1730.

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.                                            

 

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!