OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA 09. 06. 2024 r.

1. Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie. Dzisiaj zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.

 

2. Trwa miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych, zapraszając na nie naszych bliskich i znajomych.

 

3. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

4. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca, w naszej parafii nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Początek nabożeństwa o godz. 1800. Msza św. z kazaniem, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa następnie procesja fatimska, na zakończenie różaniec i Apel Maryjny. Oddajmy się pod opiekę Jej Niepokalanego Serca o co prosiła Maryja dzieci z Fatimy.

 

5. W piątek 14 czerwca  obchodzimy XXV rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Obchody tej rocznicy będą połączone z ingresem naszego biskupa do katedry 22 czerwca br. W tym dniu również przypada 54. rocznica święceń kapłańskich Księdza Biskupa Piotra Skuchy, otoczmy Go naszymi modlitwami.

 

6. W sobotę 15 czerwca we wczesnych godzinach rannych wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Markowej, Komańczy i Strachociny, powrót późnym wieczorem.

 

7. Przyszła XI niedziela zwykła w roku liturgicznym to zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 800.

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

  • 13 czerwca – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe).
  • 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).

 

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!