OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 26. 05. 2024 r.

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca, Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Dzisiaj również święto naszych Mam. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa o godz. 1730.  Wychodząc dzisiaj ze świątyni będzie można do puszek  złożyć ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza w naszej świątyni. 

 

2. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. W środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Pragnę poinformować i prosić aby poszczególne wspólnoty zatroszczyły się o przygotowanie miejsc i ołtarzy na tę uroczystość i odebrały poszczególne elementy, które znajdują się na chórze kościoła.  a wiernych parafii do wsparcia materialnego dekoracji ołtarzy i mszy św. w swojej intencji. I ołtarz – Żywy Różaniec i III Zakon św. Franciszka; II ołtarz – Margaretki; III ołtarz – rodzice dzieci pierwszokomunijnych; IV ołtarz – rodzice dzieci rocznicowych.

 

4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. 1 ołtarz – przy ul. Dziekana 6 E: 2 ołtarz na ul. Konopnickiej przy szkole podstawowej; 3 ołtarzna ul 27 Stycznia obok bloku 32; 4 ołtarz na ul. Krótkiej przy klatce oś. Dziekana 7 C. Na zakończenie procesji ok 1200 msza św. w kościele. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów. Zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Jak co roku zapraszamy wszystkie wspólnoty ze swoimi pocztami sztandarowymi, mężczyzn do niesienia baldachimu, asystę lektorów i ministrantów, dzieci komunijne i rocznicowe oraz młodsze  dzieci do sypania kwiatów, młodzież oraz wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej przepięknej uroczystości. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. W dni następujące po uroczystości Bożego Ciała tzw. oktawa, będzie miała miejsce procesja wokół kościoła  ku uczczeniu Najświętszego Sakramentu, trwająca do następnego czwartku.

 

5. W piątek 31 maja, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

 

6. W najbliższą sobotę – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe będziemy celebrowali w dni powszednie po wieczornej mszy św., a w niedzielę o godz. 1730, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. To zarazem I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900 .  Natomiast o godz. 1600 wyruszy z naszej świątyni procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Róży Duchownej do parafii Nawiedzenia NMP w Sosnowcu, weźmy liczny udział w pożegnaniu tejże figury i we wspólnej modlitwie. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dnia Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego.

 

7. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030

 

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, obchodzona jest jako XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi” z tej okazji po mszach świętych zbiórka  do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.  W Tym dniu w czasie mszy św. o godz. 1130 swój jubileusz 50-lecia kapłaństwa będzie przeżywał długoletni proboszcz tejże parafii ks. kan. Janusz Grela. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę autokarową 15 czerwca. Chcemy odwiedzić Markową z muzeum Rodziny Ulmów, Komańczę – miejsce więzienia przez władze komunistyczne kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Strachocin – miejsce kultu św. Andrzeja Boboli. Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, powrót późnym wieczorem. Koszt wyjazdu to 160 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Informacji udzielają Pani Joanna Chynek i ks. Adrian. Zapraszamy, ilość miejsc jest ograniczona.

 

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • poniedziałek, 27 maja – św. Paweł VI, papież, który dokończył rozpoczęty Sobór Watykański II i podjął realizację jego postanowień.
  • wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, który odegrał znaczącą rolę w najnowszej historii naszego narodu i Kościoła w Polsce.
  • środa, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, która podjęła się kształtowania właściwych postaw u młodego pokolenia.
  • sobota, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu posiadamy pierwsze opisy przebiegu Eucharystii.

 

12. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą ogarniamy zmarłe mamy, a wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!