OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 12. 05. 2024 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje. Dziś też przeżywamy uroczysty dzień Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci z klas czwartych w czasie mszy św. o godz. 1130 . Módlmy się za nie, by miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem i przyjmowania Go w Pokarmie Eucharystycznym. Wieczorne nabożeństwo majowe o godz. 1730 zapraszamy na nie bardzo serdecznie.

 

2. W dniu wczorajszym 37 dzieci przystąpiło do I Komunii św. W tzw. Białym Tygodniu codziennie będą uczestniczyć w wieczornej Mszy św. o godz. 1800 i w nabożeństwie majowym. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci I-Komunijnych za przygotowanie naszej świątyni do tej uroczystości i za złożony dar ołtarza jakim jest pojemnik na wodę święconą wraz z podstawą.

 

3. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. 13 maja w naszej parafii rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, które będą trwały do października. Początek nabożeństwa o godz. 1800 – Msza św. połączona z nabożeństwem majowym, następnie procesja fatimska wokół kościoła,  modlitwa różańcowa i Apel Maryjny.

 

4. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego. W tym dniu przypada święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci. W środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

5. W czwartek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

 

6. W piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

 

7. W sobotę dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami wezmą udział w pielgrzymce dziękczynnej za dar pełnego uczestnictwa w eucharystii. Odwiedzą min. Wadowice miejsce narodzin św. Jana Pawła II, tym bardziej, że 18 maja przypada 104. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.  

 

8. W dniu wczorajszym jeden kleryk naszego seminarium przyjął święcenia diakonatu, natomiast w najbliższą sobotę 18 maja w katedrze sosnowieckiej 1 diakon przyjmie święcenia prezbiteratu, pamiętajmy o gorliwej modlitwie za nowo wyświęconych.

 

 

9. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 800. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Do tej uroczystości od minionego piątku przygotowujemy się przez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

 

10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę autokarową 15 czerwca. Chcemy odwiedzić Markową z muzeum Rodziny Ulmów, Komańczę – miejsce więzienia przez władze komunistyczne kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Strachocin – miejsce kultu św. Andrzeja Boboli. Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, powrót późnym wieczorem. Koszt wyjazdu to 160 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Informacji udzielają Pani Joanna Chynek i ks. Adrian. Zapraszamy, ilość miejsc jest ograniczona

 

11. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Pragnę poinformować i prosić aby poszczególne wspólnoty zatroszczyły się o przygotowanie miejsc i ołtarzy na tę uroczystość, a wiernych parafii do wsparcia materialnego dekoracji ołtarzy i mszy św. w swojej intencji. I ołtarzprzy ul. Dziekana 6 E – Żywy Różaniec i III Zakon św. Franciszka. II ołtarz – na ul. Konopnickiej przy szkole podstawowej –  Margaretki. III ołtarz – na ul 27 Stycznia obok bloku 32 – rodzice dzieci pierwszokomunijnych. IV ołtarz – na ul. Krótkiej przy klatce oś. Dziekana 7 C – rodzice dzieci rocznicowych.

 

12. Wstawiennictwu Pani Fatimskiej i świętych patronów polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia, a  na cały tydzień życzymy radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!