OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 05. 05. 2024 r.

1. Dziś kolejna – szósta niedziela Wielkanocy. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu po mszy św. o godz. 1800.

 

2. To zarazem pierwsza niedziela miesiąca. po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800 W dniu dzisiejszym nabożeństwo majowe o godz. 1730.

 

3. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

4. W poniedziałek, 6 maja – obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba: Filip to ten, który do Jezusa przyprowadził Natanaela i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca. Jakub zwany Młodszym to aktywny uczestnik tak zwanego Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.

 

5. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

6. W środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte. W tym dniu w katedrze sosnowieckiej o godz. 1600  będzie miało miejsce Kanoniczne objęcie diecezji przez biskupa nominata Artura Ważnego.

 

7. Radna Rady Miejskiej – Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 9 maja o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy
ul. Trznadla 1, którego gościem będzie kardiolog.

 

8. W najbliższy piątek, 10 maja, o godz. 1600 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź dzieci komunijnych oraz rodziców. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

 

9. W sobotę przypada w naszej parafii dzień uroczystości I Komunii Świętej dzieci klas trzecich na mszy św. o godz. 1100. Módlmy się za nich i ich rodziców,  aby z tego źródła Eucharystii aż do śmierci czerpali siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. W tym dniu o godz. 1700 spowiedź dzieci klas czwartych przygotowujących się do I rocznicy Komunii Świętej.

 

10. Przyszła niedziela, 12 maja to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W czasie Mszy św. o godz. 1130,  dzieci klas IV będą przeżywały I rocznicę Komunii Świętej.

 

11. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę autokarową 15 czerwca. Chcemy odwiedzić Markową z muzeum Rodziny Ulmów, Komańczę – miejsce więzienia przez władze komunistyczne kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Strachocin – miejsce kultu św. Andrzeja Boboli. Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, powrót późnym wieczorem. Koszt wyjazdu to 160 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Informacji udzielają Pani Joanna Chynek i ks. Adrian. Zapraszamy, ilość miejsc jest ograniczona

 

 

12. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu kwietniu 43 rodzinom naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

 

13. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia, młodzieży maturalnej światła Ducha św. na czas zdawania egzaminu dojrzałości. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia, a  na cały tydzień życzymy radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!