OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21. 04. 2024 r.

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800.

 

3. We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Od ponad tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami.

 

4. We wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W  środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

5. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chociaż specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące przypadają w szóstym tygodniu okresu paschalnego, chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać w naszej scholce parafialnej lub grać na instrumentach na godz. 1030

 

7. Wspólnota Margaretek naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 27 kwietnia br. Program pielgrzymki i wszelkie informacje znajdują się  w gablocie parafialnej.

 

8. Za tydzień piąta niedziela Wielkanocy. Po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I rocznicy Komunii św., która będzie miała miejsce w niedzielę 12 maja br. Wychodząc w przyszłą niedzielę ze świątyni będzie można do puszek  złożyć ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza w naszej świątyni.   

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej oraz na stronie facebooka.

 

10. Zostały w naszej świątyni postawione nowe ławki boczne, to pierwsza część  na które  składaliśmy ofiary te ze sprzedaży „Ewangelii na każdy dzień” i z poświęcenia pokarmów. Prosimy o dalsze ofiary na ten cel i sponsorów.

 

11. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia, a  na cały tydzień  radosnego Alleluja! – Szczęść Boże!