MINISTRANCI SPOTKALI SIĘ W KATEDRZE SOSNOWIECKIEJ
W sobotę 9 marca Liturgiczna Służba Ołtarza sosnowieckiej diecezji zgromadziła się w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu, aby uczestniczyć w wielkopostnym dniu skupienia. W programie tego dnia znany ksiądz TikToker z archidiecezji częstochowskiej wygłosił naukę do ponad 150 ministrantów zgromadzonych w sosnowieckiej katedrze, a Mszy Świętej przewodniczył abp Adrian Galbas, administrator apostolski diecezji sosnowieckiej. W czasie dnia skupienia znalazło się także miejsce na adorację Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Spotkania takie są elementem całorocznej formacji Liturgicznej Służby Ołtarza diecezji sosnowieckiej. Ministranci wraz z księżmi przyjechali m.in. z Olkusza, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Niegowonic, Jaworzna, Bukowna, Czeladzi, Psar, Będzina, Targoszyc i Wolbromia. Oczywiście nie zabrakło też ministrantów, lektorów i ceremoniarzy z naszej czeladzkiej parafii pod czujnym okiem Mateusza Orczyk i ks. Adriana.
Skoro jesteśmy w Liturgicznej Służbie Ołtarza – mamy doświadczenie Pana Boga. Mimo to o Nim zapominamy. Żeby człowiek był szczęśliwy – musi mieć „Jezusa w swojej łodzi” – powiedział ks. Sebastian Kosecki, który przeprowadził z zebranymi w katedrze ministrantami konferencję, a w czasie mszy wygłosił do nich kazanie. Ks. Kosecki tłumaczył, że dla Boga grzech nie jest problemem, tylko to, że człowiek nie chce do niego wrócić. Zastanawiał się także, jak odczytywać znaki, które daje Pan Bóg.
Po zakończonych spotkaniach dnia skupienia wszyscy udali się do pobliskiego domu katolickiego, gdzie odbyła się wspólna agapa.