OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25. 02. 2024 r.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

 

2. Dzisiejsza niedziela to zarazem niedziela Ad gentes – dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami, pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”.  Po Mszach świętych będziemy mogli do puszek materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

 

3. Wielkopostne nabożeństwa pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 1730 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek na wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1645 dla dzieci, a o godz. 1730  dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach w sposób szczególny dzieci i młodzież do wzięcia udziału w drodze krzyżowej. Przypominamy, że za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

 

4. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

5. W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

 

6. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I piątek okazja do spowiedzi św. w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej, zapraszamy szczególnie dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. Po mszy św. możliwość adoracji  przed Najświętszym Sakramentem do godz. 2000. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900

 

7. Przyszła niedziela, trzecia wielkopostna, to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 715 modlitwa Godzinkami o Męce Pańskiej, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.   

 

8. Od przyszłej niedzieli możemy włączyć się w akcję pomocową Caritas. Będzie możliwość nabyć wielkanocne paschaliki: małe w cenie 9 zł, duże w cenie 20 zł., w kształcie jajka w cenie 15 zł, oraz baranki wielkanocne z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego w cenie 10 zł. Pamiętając o wielkopostnej jałmużnie włączmy się w inicjatywy naszej sosnowieckiej Caritas – już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary!

 

9. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli, wytrwałej modlitwy,  a na zbliżający się nowy tydzień – Szczęść Boże!