OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28. 01. 2024 r.

1. Ewangelia, dzisiejszej czwartej niedzieli zwykłej, ukazuje Jezusa, który budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać. To zarazem ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wychodząc ze świątyni możemy do puszek  złożyć ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza w naszej świątyni.                                             

 

2. W poniedziałek zapraszam chętnych do pomocy w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej na godz. 1000. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za stworzenia pięknej atmosfery wizualnej i modlitewnej w naszej świątyni przy szopce bożonarodzeniowej. 

 

3. W każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa. We wtorek po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I czwartek po mszy św. Wieczór Uwielbienia. W I piątek okazja do spowiedzi św.  od godz. 1730, zapraszamy szczególnie dzieci, które praktykują pierwsze piątki miesiąca. Po mszy św. możliwość adoracji  przed Najświętszym Sakramentem do godz. 2000. I sobota miesiąca z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900

 

5. W najbliższy piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msza Święta w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 800 i 1800. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. W tym dniu już po raz 28. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Zbiórką do puszek wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

 

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.   

 

7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

·       31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

  • 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.

 

9. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego. a  na cały tydzień  – Szczęść Boże!