OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA 14. 01. 2024 r.

1. Dziś druga niedziela zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować.

 

2. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów i modlimy się w podanych intencjach na kartkach, które można umieszczać w skrzynce próśb i podziękowań. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

 

3. W środę, 17 stycznia, obchodzony jest 27 Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

 

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy 57 Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana w różnych miejscach naszej diecezji

 

5. W najbliższy piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

 

6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać lub grać na instrumentach na godz. 1030.  

 

7. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do wspólnej celebracji i osobistej refleksji nad Bożym Słowem. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800. W tym dniu przypada Dzień Babci, a w następny poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

8. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców: ( podać plan kolędy )

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy w naszej gazetce, na stronie parafialnej oraz na stronie facebooka.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

  • 17  I – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

·       19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

·       21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego a  na cały tydzień  – Szczęść Boże!