OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05. 11. 2023 r.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość. Po mszy św. o godz. 800 zapraszam  członkinie Żywego Różańca i III Zakonu Św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Od dzisiejszej niedzieli możliwość zakupu lampionów adwentowych dla dzieci na czas Rorat.

 

2. We wtorek, wyjątkowo Nowenna do św. Archaniołów w czasie porannej eucharystii. W tych dniach do 8 listopada trwamy w Oktawie modlitwy za zmarłych  na różańcu o godz. 1730 i mszy świętej o godz. 1800. Po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

3. W czwartek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 

4. W czwartek po mszy św. kolejny Wieczór Uwielbienia. Adoracji Chrystusa Eucharystycznego towarzyszą rozważania, oprawa muzyczna i modlitwa uwielbienia. To dobry czas na chwilę zatrzymania się nad sobą i refleksji nad życiem duchowym.

 

5. W sobotę 11 listopada, przypada nasze narodowe święto, 105. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Wspominając czas wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Tego dnia pamiętajmy o wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.

 

6. W sobotę zapraszamy ministrantów i kandydatów na zbiórkę o godz. 1000, a te osoby, które pragną śpiewać lub grać na instrumentach na godz. 1030.  

 

7. W przyszłą niedzielę, 12 listopada obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku wsparciem chcemy objąć cały Bliski Wschód składając ofiary do puszek po każdej mszy św.

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.

·       11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup.

 

9. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu październiku: 37 rodzinom naszej parafii – Bóg zapłać!      

 

10.  Radna Rady Miejskiej – pani Monika Pawlik serdecznie zaprasza na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne w najbliższy czwartek 9 listopada o godz. 17:00 w Kopalni Kultury przy ul. Trznadla 1, którego gościem będzie onkolog.

 

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

 

12.Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!