OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29. 10. 2023 r.

1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę zwykłą w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że przez tę modlitwę możemy wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym. W dniu dzisiejszym do puszki można złożyć ofiary na kwiaty do dekoracji ołtarza w naszej świątyni – za wszelką pomoc materialną  Bóg Zapłać!                                             

 

2. We wtorek 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 1730. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie, w sposób szczególny dzieciom i młodzieży za czynny udział w tym nabożeństwie. Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec w przyszłą niedzielę. Po mszy św. o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

3. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. W tym dniu procesja na cmentarzu na Piaskach i Msza św. odbędzie się o godz. 1300. ( W przypadku niepogody zostanie odprawiona w kościele parafii MB. Bolesnej ). W naszym kościele msze św. 1 listopada będą sprawowane jak w każdą niedzielę oprócz mszy o godz. 1130.

 

4. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Od 1 listopada codziennie do 8 listopada w tzw. Oktawie za zmarłych, będziemy się modlić za naszych bliskich zmarłych na różańcu z wypominkami oktawalnymi o godz. 1730 i Mszy świętej o godz. 1800.

 

5. W czwartek 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Modlimy się za zmarłych, w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Po mszy św. o godz. 700 procesja do krzyża z wypominkami jednorazowymi.

 

6. W tym tygodniu obchodzimy I  czwartek, piątek i sobotę  miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami w tych dniach. W I piątek okazja do spowiedzi św.  od godz. 1700, zapraszamy szczególnie dzieci, które w maju przystąpiły do I Komunii św. i tych, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca. I sobota miesiąca. z porannym nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900

 

7. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszach adorujemy Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz zapraszam członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800.  Od przyszłej niedzieli możliwość zakupu lampionów adwentowych dla dzieci.

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

9. Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!