OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15. 10. 2023 r.

1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 800.

 

2. Dzisiejsza niedziela to kolejny XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”.  Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Dziś, a także w poniedziałek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 

3. Również dzisiaj nasza parafia przeżywa tzw. niedzielę powołaniową. To okazja do wspólnej modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich zwłaszcza dla naszej diecezji. Po mszy św. o godz. 800 kleryk naszego seminarium pragnie się spotkać ze wspólnotami naszej parafii, a po mszy św. o godz. 1000 z ludźmi młodymi. Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Międzydiecezjalnego Seminarium w Częstochowie.

 

4. W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia i o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 

5. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

 

6. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, zapraszam w najbliższy piątek, na eucharystię w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, a po mszy św. ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

7. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Światową Niedzielę Misyjną. Rozpocznie się też Tydzień Misyjny. Naszymi ofiarami wesprzemy papieskie Dzieła Misyjne.

 

8. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym w najbliższych dniach można zgłaszać w zakrystii wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Rodziny, które mają groby swoich bliskich na cmentarzu na Piaskach są proszone o składowanie odpadów w wyznaczonych do tego miejscach czyli do kontenera lub obok niego. Zadbajmy o czystość i piękno rodzinnych grobów.

                                                   

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

10. Radna Rady Miejskiej, pani Monika Pawlik, serdecznie zaprasza mieszkańców na kolejne Czeladzkie Spotkanie Medyczne, które odbędzie się w dniu 19 października  o godz. 1700 w auli Kopalni Kultury w Czeladzi, ul. Trznadla 1, którego gościem będzie psycholog.

 

11. Matce Bożej Różańcowej i św. Janowi Pawłowi II polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!