OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08. 10. 2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy dwudziestą siódmą niedzielę zwykłą w ciągu roku. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

 

2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730. Członków Wspólnoty Żywego Różańca oraz wszystkich parafian serdecznie zapraszam na tę wspólną modlitwę, w sposób szczególny  dzieci i młodzież z naszej parafii.

 

3. W piątek  przypada  ostatni w tym roku dzień fatimski w naszej parafii. Początek nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1730 modlitwą różańcową, następnie Msza św., a po niej procesja fatimska i Apel Jasnogórski.

 

4. W sobotę będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.

 

5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XXIII Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię ofiarami o godz. 800.

 

6. Również za tydzień nasza parafia będzie przeżywała tzw. niedzielę powołaniową. To okazja do wspólnej modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich zwłaszcza dla naszej diecezji. Po mszy św. o godz. 800 kleryk naszego seminarium pragnie się spotkać ze wspólnotami naszej parafii, a po mszy św. o godz. 1000 z ludźmi młodymi. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Międzydiecezjalnego Seminarium w Częstochowie.

 

7. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym w najbliższych dniach można zgłaszać w zakrystii wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że intencje mszalne, ogłoszenia duszpasterskie i aktualności znajdziemy na stronie parafialnej: www.archanioly.czeladz.pl oraz na stronie facebooka.

 

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       13 X – bł. Honorat Koźmiński, kapucyn, założyciel wielu bezhabitowych zgromadzeń zakonnych,

 

10. Matce Bożej Różańcowej i św. Janowi Pawłowi II polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!