OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2023 r.
 1. 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy adoracja Najświętszego sakramentu.

   

  2. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. W środę 9 sierpnia o godz. 800 rozpoczyna się w Olkuszu po raz 32  Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Jesteśmy Kościołem Chrystusa”. Włączmy się w to diecezjalne pielgrzymowanie również w sposób duchowy polecając pielgrzymów w modlitwie.

   

  3. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypada kilka świąt. We wtorek 8 sierpnia w naszej diecezji przeżywamy święto z racji rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu.  W najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając jej wyjątkowe życie i ofiarę, jaką złożyła dla Chrystusa.

   

  4. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia. Zwłaszcza dzisiaj warto wpatrywać się w jego życie, aby dostrzec, jak wiele dla Chrystusa i Kościoła warto wycierpieć, a z czego później rodzą się błogosławione owoce. Z racji II czwartku miesiąca wspólnota świeckich III Zakonu św. Franciszka naszej parafii spotyka się na wspólnej eucharystii oraz gromadzi się w salce na plebanii, by przez wspólną modlitwę brewiarzową i formację umacniać swoją wspólnotę.

   

  5. W przyszłą niedzielę  z racji 13 dnia miesiąca w naszej parafii nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Początek nabożeństwa o godz. 1800 – Msza św., a po niej modlitwa różańcowa. Następnie procesja ze świecami oraz Apel Maryjny. Powierzmy Pani Fatimskiej ten szczególny czas miesiąca sierpnia.

   

  6. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza św. do św. Józefa.

   

  7. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu lipcu 41 rodzinom naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

   

  8. W zakrystii przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę zagłębiowską na Jasną Górę oraz na diecezjalne pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej 9 września i do Markowej na uroczystości beatyfikacji rodziny Ulmów 10 września.

   

  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

   

  10. W tym tygodniu patronujE nam:

  ·       8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe);

  ·       11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

   

  11. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Wszystkim Parafianom i gościom życzę radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składam – Szczęść Boże!