OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.07.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy piętnastą niedzielę zwykłą w ciągu roku. To zarazem III niedziela miesiąca i msza św. w intencji ofiarodawców wspierających naszą parafię o godz. 800.

 

2. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

4. W piątek, z racji III piątku miesiąca w czasie Mszy św. zbiorowej będziemy polecać naszych bliskich zmarłych, ofiarowując za nich koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

 

5. W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Jej kult w całym Kościele zachodnim rozpowszechnił się od XII wieku. Od początku patronuje też Zgromadzeniu Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała Święta Siostra Faustyna, a szczególnie dziewczętom i kobietom potrzebującym moralnego odrodzenia, wychowaniem których zajmują się siostry.

 

6. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, w bliskości wspomnienia Świętych Joachima i Anny (26 lipca), przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat tego Dnia papież Franciszek wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). To zdanie jest ściśle związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie kilka dni później. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

                                                   

7. Składam serdeczne podziękowanie za solidnie wykonaną pracę przy skoszeniu trawy wokół kościoła panom: Ryszardowi Lewaj, Janowi Pienias, Dariuszowi Nowak i Zdzisławowi Soja

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 20 lipca – bł. Czesław, prezbiter, dominikanin, bardzo mocno związany z Wrocławiem. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale i dziś od niego możemy się uczyć wierności powołaniu

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu msze św. poranne mają miejsce o godz. 800.

 

10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, solenizantom i jubilatom tego tygodnia wszelkich łask Bożych i opieki świętych patronów. a  na cały tydzień i czas wakacji składamy – Szczęść Boże!