OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2023 r.

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Po mszach św. będziemy adorowali Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W miesiącu lipcu i sierpniu msze św. poranne będą o godz. 800.

 

2. Taca w dniu dzisiejszym w całości przeznaczona będzie na odbudowę spalonego kościoła św. Floriana w Sosnowcu. Za okazane wsparcie materialne w imieniu proboszcza i całej wspólnoty parafii św. Floriana składamy serdeczne podziękowanie.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

4. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych. To zarazem pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po mszy św. o godz. 1800 wakacyjny Wieczór Uwielbienia.

 

5. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi przed każdą mszą św.

 

6. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

7. Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu czerwcu: 33 rodzinom naszej parafii – Bóg zapłać!  

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,

 

9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności. Dzieciom i młodzieży, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece naszych świętych patronów, a  parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego i  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!