OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023 r.

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa czerwcowe w tym roku.

 

3. Przypominamy, że w każdy wtorek o godz. 1730Godzinki, a o godz. 1800Nowenna do św. Archaniołów. W każdą środę o godz. 1745Koronka, a o godz. 1800msza wotywna o św. Józefie.

 

4. W czwartek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów i naszego biskupa Piotra Skuchę z racji imienin. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 800. W tym dniu odwiedziny chorych od godz. 900 .

 

6. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy adoracja Najświętszego sakramentu. Taca w tym dniu w całości przeznaczona będzie na odbudowę spalonego kościoła św. Floriana w Sosnowcu. Za okazane wsparcie materialne już dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie.

 

7. Z racji czasu urlopowego w miesiącu lipcu i sierpniu w pierwsze niedziele miesiąca nie będzie wspólnych spotkań z Kołami Żywego Różańca i III Zakonem św. Franciszka, ale pamiętajmy o zmianach tajemnic różańcowych i modlitwie w intencjach Kościoła powszechnego. Również w tym okresie msze św. poranne będą o godz. 800.

 

8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

9. W tym tygodniu patronujE nam:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dnia dzisiejszego, a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!