OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 04.06.2023 r.

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy członkinie Kół Żywego Różańca i III Zakonu św. Franciszka na wspólne spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 800. Natomiast na mszę św. o godz. 1000 zapraszamy młodzież bierzmowaną, która otrzyma pamiątki z przyjętego sakramentu. W dniu dzisiejszym nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730.

 

2. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Pragnę podziękować fundatorom 4 ołtarzy, które składają się z elementów aluminiowych i banerów. Składając serdeczne Bóg zapłać proszę, aby następujące grupy przygotowały poszczególne ołtarze i odebrały przygotowane elementy, które można zabrać z plebanii. I ołtarz – dzieci pierwszokomunijne, II ołtarz – młodzież bierzmowana, III ołtarz – Margaretki, IV ołtarz – Żywy Różaniec i III Zakon św. Franciszka.

 

3. W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. 1 ołtarz – przy ulicy Zapolskiej 2: 2 ołtarz – przy ul. Sienkiewicza 2 C; 3 ołtarz – przy ulicy Pola 12 B; 4 ołtarz – przy ul. Dziekana 6 E. Na zakończenie procesji ok 1200 msza św. w kościele. Zachęcam do udekorowania naszych okien, balkonów i domów. Zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Jak co roku zapraszamy wszystkie wspólnoty ze swoimi pocztami sztandarowymi, mężczyzn do niesienia baldachimu, asystę lektorów i ministrantów, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, młodzież oraz wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej przepięknej uroczystości. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. W dni następujące po uroczystości Bożego Ciała tzw. oktawa, będzie miała miejsce procesja wokół kościoła ku uczczeniu Najświętszego Sakramentu, trwająca do następnego czwartku.

 

4. W dniu 9 czerwca 2023 r. (piątekpo Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa) obowiązuje dyspensaks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty. 

 

5. W sobotę 10 czerwca odbędzie się XVII pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczysta Eucharystia o godz. 1400 pod przewodnictwem ks. Bpa Roberta Chrząszcza – biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej.

 

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, jak również pierwszego numeru kwartalnika „Magazynu Niedziela” oraz naszej parafialnej gazetki „Głos Archaniołów”.

 

7. Sprawy finansowe: Pragnę podziękować za złożone ofiary na cele parafialne w miesiącu maju: 37 rodzinom naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

 

8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).
  • Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński, (wspomnienie obowiązkowe).

 

9. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania dzisiejszego dnia a  na cały tydzień składamy – Szczęść Boże!